Miško kirtimas
Aprašymas
Miškų kirtimas – Lietuvos Respublikos įstatymais reglamentuotas procesas, kurį gali atlikti specializuotos įmonės. Mišką kirsti galima tik gavus leidimą iš aplinkos apsaugos departamentų rajonų įstaigų. Nustatytos miškų kirtimo tvarkos privalo laikytis visi miškų savininkai, valdytojai bei naudotojai. Miškų kirtimui taip pat yra reikalingi miškų ūkio veiklos planai – miškotvarkos projektai.
Miškų kirtimai yra klasifikuojami į:
Ugdomuosius miško kirtimus
Sanitarinius miško kirtimus
Pagrindinius miško kirtimus
Specialiuosius miško kirtimus
Miško kirtimas apima ne tik medžių iškirtimą, bet ir paruošimą transportavimui į medieną apdirbančių įmonių sandėlius. Miškų kirtimas apima ne tik medžių kirtimo, bet ir kraštovaizdžio formavimo, miškų kenkėjų naikinimo, biologinės įvairovės palaikymo bei miškų retinimo operacijas. Norint, kad miške augtų sveiki, stiprūs medžiai, periodinis miško retinimas yra būtinas. Svarbu žinoti, jog miškų kirtimas nėra tiesiog gamtos žalojimas, nes daugeliu atvejų miškai yra atsodinami augti naujai, sveikai medžių kartai. To reikalauja ir Lietuvos įstatymai.
Profesionalios miškų kirtimo paslaugos
Jei turite mišką ir reikia jį iškirsti pritaikant numatytą miško kirtimo klasifikaciją, jums prireiks profesionalių miško kirtimo paslaugų. UAB „Archigrupė“ operatyviai kerta tiek didelio, tiek mažo ploto miškus pagal užsakymus, padeda pasirūpinti reikalingais dokumentais bei leidimais, todėl visi darbai vyksta greitai, sklandžiai ir be rūpesčių. Paklausiausi pagrindiniai miško kirtimo darbai yra vykdomi miškui subrendus. Kiekvienas miško savininkas brandos sulaukusį mišką turi jį atsodinti nauju, o gauta mediena gali būti naudojama baldų, kuro, popieriaus gamyboje ar kitur.
Nukirtus mišką svarbu pasirūpinti miško paklote ir ištraukti žemėje likusią medieną. Tam yra reikalinga speciali technika, kuri greitai ir be žalos gali atlikti šį darbą. Mūsų įmonė siūlo profesionalią miškų kirtimo techniką bei kompetentingus specialistus. Pakonsultuosime jus bet kokiais miško kirtimo klausimais, pasirūpinsime reikalingais dokumentais, o darbus atliksime pasitelkdami šiuolaikišką įrangą bei techniką.
Miško atsodinimas
Aprašymas
Miško atsodinimas – tikslinga miško sėja arba želdinimas ankstesnėse miško augimo vietose. Daugelis miško atsodinimą priima kaip savaiminį miško ataugimo procesą, tačiau iš tiesų tai yra daug darbo, žinių, pastangų ir investicijų reikalaujantis darbas. Reikia tinkamai paruošti dirvą, sodinukus, kainuoja ir transporto išlaidos, žmogiškieji ištekliai. Pagal įstatymus, nukirstą mišką reikia atsodinti per tris metus, kitaip miško savininkui gresia baudos. Miško atsodinimo būdas yra nusprendžiamas dar iki iškertant mišką. Miškotvarkos projekte turi būti numatyta ne tik miško kirtimo schema, bet ir detalus atželdinimo planas. Tokį projektą gali parengti tik atestuoti miškininkai.
Miško atsodinimas yra kruopštus procesas. Egzistuoja trys miško atsodinimo būdai:
Dirbtinis miško atsodinimas
Savaiminis miško atkūrimas
Mišrus miško apželdinimas
Dirbtinio miško atsodinimo atveju yra sėjamos augalų sėklos ir sodinami sodinukai. Tai dažniausiai atlieka sodininkai. Savaiminis miško atkūrimas vyksta natūraliu principu, kuomet nuo šalimais augančių miškų arba nukirstų medžių šaknų žemė užsisėja sėklomis. Mišrus miško apželdinimas yra savaiminio ir dirbtinio miško atauginimo kombinacija. Tokiame sklype yra ir savaime išaugančių ir žmogaus pasėtų augalų.
Kaip greičiau atkurti mišką?
Miškų atkūrimui reikia ne tik fizinių pastangų, bet ir sodininkystės bei miškininkystės kompetencijų. Norint, kad miškas ataugtų greičiau, o kartu ir reikalautų mažiau priežiūros, specialistai rekomenduoja rinktis dirbtinį miško atsodinimą. Tokiu atveju galima užveisti tam tikrą pageidaujamą medžių rūšį (jei tam yra tinkamos sąlygos), sutrumpinti miško ataugimo laikotarpį bei užauginti sveiką ir tankų mišką. Dirbtinio atauginimo atveju medelyną galima užauginti ir ten, kur jo anksčiau nebuvo.